Poraz na otvaranju takmičenja

Prvo kolo Prve lige Srbije 2016. godine donelo je duel dva najstarija kluba američkog fudbala u Srbiji, SBB Vukovi dočekali su na stadiona BASK-a Sirmium Legionare.

Utakmica kojom Legionari sada već tradicionalno otvaraju takmičarsku sezone, završena je pobedom domaćina rezultatom 48:12.
Rezultat, neki će reći očekivan, za neke ipak nezadovoljavajuć, ali neosporno je da je ekipa iz Beograda zasluženo slavila nad Legijom.

Na samom startu utakmice, već u prvom napadu Vukova, veza Uribe-Vašington je pokazala da će zadavati glavobolju odbrani ,,zelenih”. Taj tandem postigao je 3 tačdauna na isti način, dok je QB domaćih u end zoni pronašao i Stefanovića i Lugonju, dok je jedan i sam istrčao.

Naši momci nisu bili na očekivanom nivou, videlo se da uigranost ekipe nije na zadovoljavajućem niovu, iako su pojačanja iz Amerike, svojim poentiranjima (Li trčanjem, i Viliks pas za Kolibara) u drugom poluvremenu nagovestila šta se od njih, kao i od cele Legije može očekivati u nastavku takmičenja. Još 6 kola je pred nama, a u sledećem, dočekujemo Imperatore iz Niša na domaćem terenu, i očekujemo i prvu pobedu u ovoj sezoni!

SBB Vukovi – Sirmium Legionaries 48 : 12

Po četvrtinama: 20 : 0, 14 : 6, 7 : 0, 7 : 6

Kretanje rezultata:
06 : 00 – pas 45 jardi, Džon Uribe za Entonija Vašingtona; PAT neuspešan
13 : 00 – pas 15 jardi, Džon Uribe za Entonija Vašingtona; Vladimir Dimitrijević PAT
20 : 00 – pas 6 jardi, Džon Uribe za Marija Lugonju; Vladimir Dimitrijević PAT
27 : 00 – trčanje 7 jardi, Džon Uribe; Vladimir Dimitrijević PAT
27 : 06 – pas 25 jardi, Šon Viliks za Miloša Kolibara; PAT neuspešan
41 : 06 – trčanje 5 jardi, Krešimir Gorša; Vladimir Dimitrijević PAT
41 : 12 – trčanje 15 jardi, Paris Li; PAT neuspešan
48 : 12 – pas 15 jardi, Džon Uribe za Mihaila Stefanovića; Vladimir Dimitrijević PAT